299 " Jagodowy spacer "

Muszę się pochwalić pewną historią. 
Jak to bywa na fb mam dużo znajomych, tych których znam osobiście i tych zaprzyjaźnionych on-line. Jest to normalne, kiedy fb jest publiczny i służy najczęściej do publikacji swoich prac. Jakiś czas temu zaakceptowałam zaproszenie jednego z twórców pięknych aniołów, a więc temat pokrewny i kochany przez nas. Po kilku słowach grzecznościowych i komplementach, Wojtek zaproponował mi agaty. Nic by nie było w tym wszystkim zaskakującego, gdyby nie fakt, że przysłał mi kilka pięknych, szafirowych agatów zupełnie za darmo na własny koszt. Tak po prostu, bezinteresownie. Szok! Nie do wiary, że tacy ludzie jeszcze istnieją <3 I tak powstał pomysł na ten, oto pierwszy z szafirowych naszyjników. Sprezentowany mojej kochanej mamie, zresztą należący do jej ulubionych.
Więcej zdjęć, zapraszam :)Dwie części agatu połączone cyną, tworzą dość prosty, nowoczesny motyw. Całą ozdobą jest wzór i kolor kamienia. Zawieszenie asymetryczne z jednej strony w postaci sztywno wygiętego finezyjnie druciku połączonego z łańcuszkiem i koralikami z macicy perłowej, a z drugiej woskowanego sznurka w pokrewnych kolorach.


Technika: tradycyjna metoda jubilerska 
Materiał: kamień naturalny agat- plaster,macica perłowa, blacha, drut miedziany,łańcuszek, karabińczyk, bezpieczny lut cynowy bez ołowiu z domieszką miedzi, patyna.
Wymiary: szer ok 8 cm


Zapraszam do odwiedzenia:


Jeśli chcesz być na bieżąco z moją galerią, 
polub mój FP. Będzie mi niezmiernie miło :)

FACEBOOK BIŻUTERIA I FORMY WITRAŻOWE:  www.facebook.com/marjonart