W krótkim opisie podzielę się z wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi mojej pracy. Najpierw przelałam na papier orientacyjny szkic naszyjnika. Następnie wycięłam szablon sukienki z papieru. Musiałam wziąć pod uwagę to, że blacha będzie powyginana cęgami i aby w łatwy sposób nadać zamierzony kształt trzeba taką blachę wyżarzyć.
Co to jest wyżarzanie?
Wyżarzanie: to metoda obróbki cieplnej materiału polegająca na ogrzewaniu przedmiotu z metalu lub stopu metali do określonej temperatury, utrzymaniu go w niej przez pewien czas, a następnie powolnym ostudzaniu. Wyżarzanie przeprowadza się, by usunąć naprężenia wewnętrzne i niejednorodności a tym samym polepszyć obrabialność, ciągliwość materiału i zmniejszyć jego twardość. W zależności od potrzeb stosuje się różne temperatury i czasy wyżarzania oraz różne czasy i sposoby studzenia.
Identycznie traktuję drut, któremu nadaję później określony kształt wg szablonu. Kiedy wszystkie elementy są już dopasowane pokrywam je cyną. Trzeba pamiętać, że musi być bezpieczna, bez ołowiu i niklu z domieszką miedzi lub srebra.
Ogniwka łańcuszka, które zostały już w jakiś sposób naruszone np.otwarte, stają się mniej wytrzymałe. I takie należy zawsze zlutować czyli trwale połączyć.
A oto w całej okazałości.
TECHNIKA: tradycyjna metoda jubilerska
MATERIAŁ: perła Swarovski, perełka szklana, blacha i
drut miedziany, łańcuszek, karabińczyk, ekologiczna cyna, patyna
WYMIARY: naszyjnik - ok 9,5 x 5,2 cm
WYMIARY: naszyjnik - ok 9,5 x 5,2 cm
Pod koniec łańcuszka zaczepione są większe ogniwka, co umożliwia krótsze zapięcie naszyjnika. Perełka na końcu jest ozdobą i ułatwia zapinanie.
Czekam na opinie <3 i
Zapraszam serdecznie:
SKLEP: www.marjonart.sklep.pl
FACEBOOK BIŻUTERIA I FORMY WITRAŻOWE: www.facebook.com/marjonart
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz