437N Zatroskany anioł, wisior

Wisior - anioł cały z metalu. Dość prosty, bardziej nowoczesny w formie z nietypowo wykończonymi skrzydłami.Próby z nową techniką wytrawiania w metalu przestrzennych wzorów przyniosły taki oto efekt.
Krótki filmik na IN o kąpieli w odczynniku.






Technika: tradycyjna metoda jubilerska.
Materiał: blacha, drut miedziany,bezpieczny lut cynowy bez ołowiu z domieszką miedzi,łańcuszek, karabińczyk, patyna.
Wymiary:ok 9,3 x 5,5  dł
 64 cm



FACEBOOK BIŻUTERIA I FORMY WITRAŻOWE:  www.facebook.com/marjonart

435N, 436K Oko meduzy, Kolekcja Spectrum 60

Komplet z kolekcji "SPECTRUM 60" 

http://marjonart.sklep.pl/spectrum-60-0-11998.htm 

wzorowany jest na minionych latach 60-tych. Głęboki PRL przeżywa od jakiegoś czasu furorę. Szczególnie widać to na przykładzie wzornictwa przemysłowego. Ciekawe przedmioty proponują nam kolekcjonerzy staroci lub różne zakłady. Wykupując licencję specjalizują się w produkcji niektórych, popularnych  modeli np. fotel 366 projekt Józefa Chierowskiego. Wspominając lata dzieciństwa i przeglądając wiele zdjęć z tamtego okresu doszłam do wniosku, że byłoby fajnie wymyślić biżuterię, która nawiązywałaby formą, kolorem i użytym materiałem do tego okresu.




 źródło: https://promodu.com/jenskaya-odejda/stil-odezhdy-60-h.html

Kolczyki i naszyjnik z chwostami w kolorze żółtym, białym i zielonym.



Projekt i wykonanie autorskie.
Naszyjnik
Technika: tradycyjna metoda jubilerska połączona z techniką oprawy szkła Tiffany.
Materiał: szkło witrażowe,kaboszon szklany,koraliki szklane,chwosty, blacha i drut miedziany,łańcuszek, bezpieczny
lut cynowy bez ołowiu z domieszką miedzi, patyna.
Wymiary: ok.19,5 x 4,2 cm dł łańcuszka 47 cm
Kolczyki;

Materiał: szkło witrażowe, drut miedziany, bezpieczny lut cynowy bez ołowiu z domieszką miedzi, bigle, zatyczki sylikonowe, patyna.
Wymiary: ok 9,5 x 2,6 cm/bez bigli/ chwosty 4,5 cm

💜 433N, 434K Magia fioletu - naszyjnik, kolczyki

💜Tym razem fiolet u mnie zagościł 💜 
Takie nici rzuciły mi się w oczy, idealnie pasują do szklanych, fasetowanych koralików. Elementy geometryczne, metalowe na zawiasach, zawiesiłam na kilkunastu połączonych ze sobą kółkach i przewlekłam przez łańcuszek.


Komplet biżuterii z chwostami. Chwosty ręcznie wykonane z pięknie połyskujących nici.



Technika:tradycyjna metoda jubilerska
Materiał:koraliki szklane fasetowane, chwosty z nici , elementy metalowe, drut miedziany, bezpieczny lut cynowy z domieszką miedzi.
naszyjnik: łańcuszek, zapięcie.  
Kolczyki: bigle, zatyczki sylikonowe.
Wymiary: naszyjnik:ok 14,5 x 4,2cm, chwost 7cm
                 Kolczyki: ok 10,5 x 2,2cm, chwost 7cm


FACEBOOK: BIŻUTERIA I FORMY WITRAŻOWE:  www.facebook.com/marjonart

🎁 431N, 432K, Koralowa pułapka Seria: Koral

Może zainteresuje Was kilka ciekawostek na temat Rafy Koralowej.


💎Rafy koralowe to jeden z najpiękniejszych cudów natury widziany z kosmosu! 

🐟 Aby rafa koralowa mogła powstać, musi być spełnione kilka warunków: woda musi być krystalicznie czysta, mieć temperaturę od 18-35⁰C, a jej zasolenie mieścić się w granicach 27-40%.Ważne jest też, by woda była na tyle ruchliwa, aby do organizmów  dostarczane było pożywienie.
Korale są zwierzętami należącymi do jamochłonów, a koralowce mają postać wyłącznie polipów. Polipy z kolei tworzą rafy, pobierając z otaczającej je wody węglan wapnia, z którego budują szkielet. Początkowo rosną pojedynczo na dnie, ale potem nowe korale zaczynają porastać twarde szkielety martwych zwierząt i rozrastają się w szerz i w górę tworząc podwodne wzniesienia
🐳 Rafy występują głównie na obszarach szelfów strefy podzwrotnikowej i międzyzwrotnikowej, po obu stronach równika (do 32°N i 30°S), głównie wzdłuż zachodnich wybrzeży Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego oraz wokół wysp Oceanu Spokojnego.
🐬 Ze względu na kształt i położenie wyróżnia się następujące typy raf koralowych:
rafa przybrzeżna – najczęściej spotykany typ rafy; rafa przylegająca do lądu lub oddzielona od niego niewielką, płytką laguną; np. rafy koralowe ciągnące się wzdłuż wybrzeży Morza Karaibskiego i Morza Czerwonego;
rafa barierowa – rafa tworząca wał oddalony od lądu od ok. kilkudziesięciu do kilkuset metrów, oddzielony od lądu laguną o głębokości od 30 do 70 m; najbardziej znaną i największą rafą barierową jest Wielka Rafa Koralowa ciągnąca się w pobliżu wsch. wybrzeży Australii, o długości ok. 2,6 tys i szerokości ok 60 km.

rafa platformowa – rafa o owalnym lub wydłużonym, nieregularnym kształcie; może formować się na szelfie kontynentalnym bądź na otwartych wodach w odległości kilkuset metrów od lądu; fragmenty rafy wystające ponad powierzchnię morza tworzą piaszczyste łachy i niewielkie wysepki; np. rafy platformowe w pobliżu płn. Maskarenów;
atol– rafa w formie mniej lub bardziej ciągłego pierścienia otaczającego płytką, wewnętrzną lagunę; atole występują w strefie międzyzwrotnikowej na otwartych wodach Oceanu Spokojnego (Wyspy Cooka, Wyspy Marshalla, Polinezja Francuska) oraz Oceanu Indyjskiego (Malediwy, Seszele)
🐟 Rafa koralowa ma ogromne znaczenie jako jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie ekosystemów na kuli ziemskiej, stanowi środowisko życia dla ogromnej ilości organizmów morskich.
Jest m.in. domem dla setek gatunków koralowców, ryb, tysięcy gatunków mięczaków, kilkudziesięciu gatunków wielorybów i delfinów, kilku gatunków żółwi morskich i węży.
🐬 Rafy koralowe podobnie jak lasy tropikalne stanowią samodzielny ekosystem, a Wielka Rafa Koralowa w 1981 r została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

👄 Z koralem czerwonym zwanym koralem szlachetnym związany jest mój kolejny komplet biżuterii. Oto kilka zdjęć mojego pomysłu z chwostami 👄



Technika:tradycyjna metoda jubilerska
Materiał: koral naturalny, chwosty, kostka z wklejonymi szlifowanymi szkiełkami, drut miedziany, bezpieczny lut cynowy z domieszką miedzi, sztywne bigle, zatyczki sylikonowe.
Wymiary:ok 12 x 2,4 cm, koral 0,7x0,5cm, chwost 5cm, sześcian 0,7x0,7cm




Kilka informacji z Wikipedii:
Czerwony (czasem czarny lub biały) koralowiec żyjący w krzewiastych koloniach osiągających wysokość do 40 cm. Jego szkielet jest popularnym materiałem do produkcji ozdób, wykorzystywanym już w Cesarstwie rzymskim. Jest poławiany włokami dennymi lub zbierany podczas nurkowania, a po selekcji szlifowany i polerowany. Paciorki z tego gatunku koralowca występują w postaci korali także w polskim stroju ludowym. Jest on jedynym koralem zachowującym kolor po osuszeniu.



Technika:tradycyjna metoda jubilerska
Materiał: koral naturalny, chwost, kostka z wklejonymi szlifowanymi szkiełkami, drut miedziany, bezpieczny lut cynowy z domieszką miedzi, łańcuszek, rzemień skórzany, karabińczyk.
Wymiary:ok 18,5 x 4,8cm, koral ok 2,7cm, chwost 7,5cm, sześcian 0,7x0,7cm

💓 A tak prezentuje się cały komplet z koralem, chwostem i migocącym sześcianem 💓







FACEBOOK: BIŻUTERIA I FORMY WITRAŻOWE:  www.facebook.com/marjonart