Arche - GALERIA SZTUKI

Muszę się pochwalić. Dzisiaj miałam przyjemność gościć u siebie Panią Krystynę Szwajkowską- artystę grafika, doktora habilitowanego sztuk plastycznych, profesora Akademii im. Jana Długosza w Cz-wie. Właścicielkę Galerii sztuki w Częstochowie i Jurajskim Olsztynie. W swojej twórczości zajmuje się grafiką, głównie litografią, rysunkiem i malarstwem. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace brały udział w wystawach w kraju i za granicą m.in. Belgii, Austrii, Norwegii, Danii, Japonii, USA, na Ukrainie i Tajwanie. Za swoją twórczość otrzymała nagrodę prezydenta miasta Cz-wy w dziedzinie kultury i za całokształt pracy twórczej i pedagogicznej. 
Rozmowa z  tak wybitną osobą, bardzo sympatyczną i ciepłą USKRZYDLA, daje potężnego kopa. Uświadamia, że praca twórcza, to nie tylko talent dany od Boga, ale praca, praca i jeszcze raz praca, która po czasie przyniesie efekty. Ale i bardzo ważna jest miłości do tego co się robi. Myślę , że taki stan jest wtedy, kiedy  twórczość artystyczna staje się całym życiem i gdyby nie rodzina, to można byłoby zamieszkać w pracowni. 
Miałam również okazję  wrócić  do czasów sprzed 26 lat, kiedy to studiowałam malarstwo na tejże samej uczelni i powspominać wspaniałe chwile.

W Galerii ARCHE można obejrzeć i kupić np. na prezent, fantastyczne grafiki Pani Krystyny, ale i malarstwo, rysunek, tkaninę, ceramikę, biżuterię czy witraż.